На Чернігівщині терапію отримує третина ВІЛ-інфікованих
В Інституті аналітики та адвокації дослідили скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Чернігівській області доступні трьом пацієнтам з десяти.
За інформацією від ЦГЗ у 2016 році в області на диспансерному обліку перебували 3 742 особи. З них терапію отримали 1086 пацієнтів, тобто 29% ВІЛ-інфікованих. І кожного року у Чернігівській області збільшується кількість хворих.
* Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Чернігівщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота, хоча і збільшилася, але все одно була менша за потребу.
Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.
За результатами дослідження за 2014-2016 роки, кількість ліків у Чернігівській області збільшилась, а частка пролікованих пацієнтів навпаки стала меншою. Ця різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок. Більше деталей дослідження за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
За інформацією ГО «Інститут аналітики та адвокації»